O nas

Witaj!
Właśnie trafiłeś/aś na stronę byłej zielonogórskiej grupy lokalnej Kampanii Przeciw Homofobii, obecnie Stowarzyszenia Tęczowa Góra.
Jesteśmy po to, by przeciwdziałać dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób trans (LGBT).
Zajmujemy się kształtowaniem postaw tolerancji i przełamywaniem uprzedzeń i stereotypów wobec osób bi- i homoseksualnych w skali lokalnej i ogólnopolskiej. Pod skrzydła naszych działań wzięliśmy również proces świadomego kształtowania pozytywnej tożsamości osób bi- homoseksualnych. Wszelkie formy edukacji seksualnej, działalności naukowo-badawczej, integracji społecznej, a także działania na rzecz kobiet i przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na płeć także włączone są w naszą działalność. Ponadto: organizacja lokalnych imprez, akcje, happeningi i wiele, wiele innych...
Jeżeli chcesz, dołącz do nas! :)

Nasz e-mail:
zielonagora@kph.org.pl

od 26.10.09. odwiedziło nas:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Razem Bezpieczniej!

Jeżeli byłeś/aś ofiarą przestępstwa na tle swojej orientacji psychoseksualnej, czujesz się szykanowany/a przez kogokolwiek i gdziekolwiek, nie wiesz co z tym zrobić, zgłoś się do lubuskiej asystentki ds. przestępstw z nienawiści wysyłając e-mail lub wypełniając anonimową ankietę na stronie: bezpieczniej.kph.org.pl

Współpracujemy z Pełnomocniczką Marszałka Województwa Lubuskiego Ds. Równego Traktowania oraz Pełnomocnikiem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. ds. Ochrony Praw Człowieka.

piątek, 21 stycznia 2011

PostHeaderIcon "Inny od innych" w Zielonej Jadłodajni już 25 stycznia!

Już we wtorek, 25 stycznia, zapraszamy Was na kolejny film w ramach wystawy "Berlin-Yogyakarta" :) "Inny od innych", godz. 20:00, Zielona Jadłodajnia.


Inny od innych

Rok produkcji: 1919
Kraj: Niemcy
Reżyseria: Richard Oswald
Czas: 50 min

Pierwszy w historii kina film poruszający tematykę homoseksualizmu. Wyreżyserowany w roku 1919, po kilku miesiącach został zakazany przez cenzurę.

"Inny od innych" to niemiecki edukacyjny film niemy. Opowiada historię  skrzypka, Paula Körnera, który zaczyna darzyć uczuciem jednego ze swych uczniów. W filme wyraźnie zaakcentowana jest wszechobecna wówczas dyskryminacja osób homoseksualnych.

Obraz uznano za zbyt szokujący, jak na panujące w latach '20 XX w. obyczaje i ocenzurowano. Do chwili obecnej zachował się on jedynie we fragmentach.

Konsultantem scenariusza do filmu był Magnus Hirschfeld - znany niemiecki lekarz, prekursor seksuologii i jeden z pierwszych działaczy walczących o równouprawnienie osób homoseksualnych. W roli głównej wystąpił Conrad Veidt.