O nas

Witaj!
Właśnie trafiłeś/aś na stronę byłej zielonogórskiej grupy lokalnej Kampanii Przeciw Homofobii, obecnie Stowarzyszenia Tęczowa Góra.
Jesteśmy po to, by przeciwdziałać dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób trans (LGBT).
Zajmujemy się kształtowaniem postaw tolerancji i przełamywaniem uprzedzeń i stereotypów wobec osób bi- i homoseksualnych w skali lokalnej i ogólnopolskiej. Pod skrzydła naszych działań wzięliśmy również proces świadomego kształtowania pozytywnej tożsamości osób bi- homoseksualnych. Wszelkie formy edukacji seksualnej, działalności naukowo-badawczej, integracji społecznej, a także działania na rzecz kobiet i przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na płeć także włączone są w naszą działalność. Ponadto: organizacja lokalnych imprez, akcje, happeningi i wiele, wiele innych...
Jeżeli chcesz, dołącz do nas! :)

Nasz e-mail:
zielonagora@kph.org.pl

od 26.10.09. odwiedziło nas:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Razem Bezpieczniej!

Jeżeli byłeś/aś ofiarą przestępstwa na tle swojej orientacji psychoseksualnej, czujesz się szykanowany/a przez kogokolwiek i gdziekolwiek, nie wiesz co z tym zrobić, zgłoś się do lubuskiej asystentki ds. przestępstw z nienawiści wysyłając e-mail lub wypełniając anonimową ankietę na stronie: bezpieczniej.kph.org.pl

Współpracujemy z Pełnomocniczką Marszałka Województwa Lubuskiego Ds. Równego Traktowania oraz Pełnomocnikiem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. ds. Ochrony Praw Człowieka.

piątek, 7 stycznia 2011

PostHeaderIcon "Berlin-Yogyakarta" w Zielonej Górze!


W dniach 13-31 stycznia 2011 roku, grupa lokalna zielonogórskiej Kampanii Przeciw Homofobii realizuje projekt/wystawę poświęconą prawom człowieka, „Berlin-Yogyakarta”.
           Wystawa będzie mieć miejsce w restauracji Zielona Jadłodajnia przy ulicy Kupieckiej 5 w Zielonej Górze.

Celem projektu "Berlin - Yogyakarta" jest przypomnienie historii prześladowań gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transgenderowych przez nazistów podczas ich panowania w Europie oraz podkreślenie, że prawa człowieka są niezbywalną własnością wszystkich ludzi, również osób nieheteroseksualnych.

Na tytuł wystawy składają się nazwy dwóch miast z dwóch kontynentów, podkreślając globalną skalę zarówno zjawiska wykluczania jak i obowiązywania praw człowieka.

            Z nazwą Yogyakarty łączy się aktualna cześć wystawy, Berlinowi przypisany jest jej aspekt historyczny. Szkicuje on początki i osiągnięcia ruchu na rzecz emancypacji osób nieheteroseksualnych oraz przedstawia historie ich prześladowań przez nazistów.


Matronat nad wystawą objęła Pełnomocniczka Marszałka Województwa Lubuskiego ds. Równego Traktowania, Pani Dr Agnieszka Opalińska, która oficjalnie otworzy wystawę i wygłosi niedługie przemówienie.

W ramach projektu zostaną wyświetlone trzy filmy na DVD ("Einstein seksu", RFN 1999,re-. Rosa von Praunheim, 100 min.; "Inny od innych" Niemcy 1919, 50min., reż. Richard Oswald, 50 min.; "Paragraf175" USA 2000, re-. Rob Epstein i Jeffrey Friedman, 80min.).
W dniu uroczystego otwarcia wystawy przewidywany jest poczęstunek dla przybyłych gości.
Wstęp zarówno na otwarcie wystawy, jak i na pokazy filmowe jest bezpłatny.

Poniżej dokładne daty projekcji filmowych:
13.01.2011 - godz. 18:00 uroczyste otwarcie wystawy, godz. 18:30 film: Paragraf 175
18.01.2011 – godz. 20:00, film: Einstein seksu
25.01.2011 - godz. 20:00, film: Inny od innych





PROJEKCJE FILMOWE

  • "Einstein seksu", RFN 1999, reż. Rosa von Praunheim, 100 min.
    film fabularny - historia życia Magnusa Hirschfelda, lekarza, seksuologa i światowego pioniera ruchu na rzecz równouprawnienia osób nieheteroseksualnych. Jednym z wątków jest historia związku M. Hirschfelda ze znacznie młodszym od niego Karlem Giese.
  • "Inny od innych" Niemcy 1919, 50 min., reż. Richard Oswald, 50 min.
    Film niemy, edukacyjny, pierwszy w historii kina film o tematyce homoseksualnej, zakazany przez cenzurę w 1920 i zachowany jedynie we fragmentach. Konsultantem scenariusza był Magnus Hirschfeld, którego zobaczyć można w roli lekarza, Karl Giese wcielił się w głównego bohatera, wirtuoza skrzypiec Paula Körnera w wieku młodzieńczym. W roli głównej Conrad Veidt z "Gabinetu doktora Caligari". Historia miłości muzyka do swego ucznia i wszechobecnego wówczas szantażu osób homoseksualnych.
  • "Paragraf 175" USA 2000, reż. Rob Epstein i Jeffrey Friedman, 80 min.
    film dokumentalny, nagrodzony m.in. na Berlinale i Sundance Film Festival – przejmujące relacje homoseksualnych ofiar nazistowskiego terroru, w większości byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Narratorem filmu jest Rupert Everett.

    ZAPRASZAMY DO ZIELONEJ JADŁODAJNI!

    KPH Team