O nas

Witaj!
Właśnie trafiłeś/aś na stronę byłej zielonogórskiej grupy lokalnej Kampanii Przeciw Homofobii, obecnie Stowarzyszenia Tęczowa Góra.
Jesteśmy po to, by przeciwdziałać dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób trans (LGBT).
Zajmujemy się kształtowaniem postaw tolerancji i przełamywaniem uprzedzeń i stereotypów wobec osób bi- i homoseksualnych w skali lokalnej i ogólnopolskiej. Pod skrzydła naszych działań wzięliśmy również proces świadomego kształtowania pozytywnej tożsamości osób bi- homoseksualnych. Wszelkie formy edukacji seksualnej, działalności naukowo-badawczej, integracji społecznej, a także działania na rzecz kobiet i przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na płeć także włączone są w naszą działalność. Ponadto: organizacja lokalnych imprez, akcje, happeningi i wiele, wiele innych...
Jeżeli chcesz, dołącz do nas! :)

Nasz e-mail:
zielonagora@kph.org.pl

od 26.10.09. odwiedziło nas:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Razem Bezpieczniej!

Jeżeli byłeś/aś ofiarą przestępstwa na tle swojej orientacji psychoseksualnej, czujesz się szykanowany/a przez kogokolwiek i gdziekolwiek, nie wiesz co z tym zrobić, zgłoś się do lubuskiej asystentki ds. przestępstw z nienawiści wysyłając e-mail lub wypełniając anonimową ankietę na stronie: bezpieczniej.kph.org.pl

Współpracujemy z Pełnomocniczką Marszałka Województwa Lubuskiego Ds. Równego Traktowania oraz Pełnomocnikiem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. ds. Ochrony Praw Człowieka.

czwartek, 5 kwietnia 2012

PostHeaderIcon II. Zielonogórski Dzień Milczenia

15 kwietnia 2012 r. o godzinie 12:00 na zielonogórskim deptaku (pomnik Bachusa) po raz drugi zakleimy sobie usta i na pół godziny wspólnie zamilkniemy.

Protestujemy przeciwko milczeniu, w jakim zmuszone są żyć lesbijki, geje, osoby biseksualne i transgenderyczne w Polsce, jeżeli nie chcą narazić się na wykluczenie i agresję.


Pierwszy Dzień Milczenia miał miejsce w USA w 1996 roku w University of Virginia. W Zielonej Górze odbędzie się drugi raz.

Każdego roku homofobia pokazuje swoje najbardziej drastyczne oblicze. 1 sierpnia 2009 r. w Tel Awiwie zamaskowany napastnik z karabinem maszynowym wdarł się do izraelskiego centrum dla młodzieży LGBT Café Noir i otworzył ogień. W wyniku tego zdarzenia zginęły 2 osoby: 16-letnia Liz Trubeshi i 26-letni Nir Katz, a piętnaście zostało rannych.
W ostatnich dniach obserwujemy rażące przejawy dyskryminacji w polskich urzędach - domaganie się 'zaświadczenia o gejostwie' Johna z Ugandy, który ze względu na swoją orientację seksualną narażony jest na prześladowania w swoim kraju, dlatego starał się o status uchodźca w Polsce.

"Proszę, zrozum moje powody, by nie odzywać się dzisiaj" - to hasło przewodnie, niestety wciąż aktualne, bo otwarte mówienie o nieheteroseksualnej orientacji w Polsce nadal grozi odrzuceniem, problemami w pracy, pobiciami, utratą kontaktu z najbliższymi, a w 'najlepszym' razie kpinami.

Zerwijmy wspólnie więzy ludzkich uprzedzeń i stereotypów, przerwijmy zmowę milczenia, która wiąże nam ręce i zamyka usta. Weź ze sobą gwizdek/trąbkę/cokolwiek, co zrobi dużo hałasu. Wyraźmy sprzeciw wobec nienawiści i przestępstwom nią motywowanych. Pokażmy sobie i innym, że można i warto domagać się szacunku, akceptacji i równych praw.

Warto żyć w zgodzie ze sobą!