O nas

Witaj!
Właśnie trafiłeś/aś na stronę byłej zielonogórskiej grupy lokalnej Kampanii Przeciw Homofobii, obecnie Stowarzyszenia Tęczowa Góra.
Jesteśmy po to, by przeciwdziałać dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób trans (LGBT).
Zajmujemy się kształtowaniem postaw tolerancji i przełamywaniem uprzedzeń i stereotypów wobec osób bi- i homoseksualnych w skali lokalnej i ogólnopolskiej. Pod skrzydła naszych działań wzięliśmy również proces świadomego kształtowania pozytywnej tożsamości osób bi- homoseksualnych. Wszelkie formy edukacji seksualnej, działalności naukowo-badawczej, integracji społecznej, a także działania na rzecz kobiet i przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na płeć także włączone są w naszą działalność. Ponadto: organizacja lokalnych imprez, akcje, happeningi i wiele, wiele innych...
Jeżeli chcesz, dołącz do nas! :)

Nasz e-mail:
zielonagora@kph.org.pl

od 26.10.09. odwiedziło nas:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Razem Bezpieczniej!

Jeżeli byłeś/aś ofiarą przestępstwa na tle swojej orientacji psychoseksualnej, czujesz się szykanowany/a przez kogokolwiek i gdziekolwiek, nie wiesz co z tym zrobić, zgłoś się do lubuskiej asystentki ds. przestępstw z nienawiści wysyłając e-mail lub wypełniając anonimową ankietę na stronie: bezpieczniej.kph.org.pl

Współpracujemy z Pełnomocniczką Marszałka Województwa Lubuskiego Ds. Równego Traktowania oraz Pełnomocnikiem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. ds. Ochrony Praw Człowieka.

poniedziałek, 8 listopada 2010

PostHeaderIcon Razem bezpieczniej. Projekt KPH przeciwko przemocy z nienawisci!

Geje, lesbijki i osoby biseksualne są szczególnie narażone na przemoc.
Według z raportu z 2007 r. na temat Sytuacji Społecznej Osób Biseksualnych i Homoseksualnych w Polsce:
- 17% doświadczyło przemocy fizycznej w postaci: potrącania, uderzania, szarpania, kopania, pobicia, zaczepek seksualnych naruszających nietykalność cielesną, gwałtu lub próby gwałtu;
- 51% doświadczyło przemocy psychicznej w postaci: zaczepek i agresji słownej, obrażania, poniżania, ośmieszania, rozpowszechniania negatywnych opinii nt. osoby, pogróżek, nienawistnych listów, szantażu.


Mimo tak dużej skali zjawiska tylko, co 7 osoba zgłasza przestępstwo na policję!


Program Razem Bezpieczniej powstał, aby zapewnić osobom doznającym przemoc ze względu na orientację seksualną niezbędne wsparcie i ułatwić zgłaszanie spraw na policję. Zgłoszenie przestępstwa lub incydentu motywowanego nienawiścią na policję może być trudne, dlatego obecność osób dobrze przygotowanych merytorycznie, znających temat i specyfikę trudności osób LGBT – ma ułatwić ten proces.

W  województwie lubuskim działa przeszkolony Asystent ds. Przemocy z Nienawiści, który odpowie na Twoje pytania i wątpliwości dotyczące zgłaszania przestępstwa, pisania oficjalnych pism, procedur policyjnych czy innych możliwości dochodzenia swoich lub pomoże Ci zgłosić przestępstwo na policję ( współpracujemy z pełnomocnikami ds. ochrony praw człowieka w wojewódzkich komendach policji). Asystent tworzą również bazę instytucji i psychologów „gay-friendly” w naszym województwie.
Nasz pomoc jest darmowa i całkowicie anonimowa!


Napisz bezpośrednio do asystenta:
asystent.lubuskie@kph.org.pl
Aby lepiej poznać zjawisko przemocy wobec osób nieheteroseksualnych, a potem skuteczniej mu zapobiegać i zwalczać – skonstruowaliśmy ankietę dla osób, które doznały przemocy ze względu na swoją orientację. Ankieta jest dostępna do wypełnienia on-line.
www.bezpieczniej.kph.org.pl/ankieta.php
Ankieta jest całkowicie anonimowa!


Na podstawie wypełnionych ankiet stworzymy raport na temat przemocy z nienawiści na tle homofobii, co w przyszłości ułatwi nam zwalczanie tego zjawiska.  Wypełniając ankietę przyczynisz się do budowania bezpieczniejszego środowiska dla gejów i lesbijek.


Twój głos jest dla nas ważny!
Więcej informacji o projekcie na stronie: www.bezpieczniej.kph.org.pl


Fan Page na Facebooku

O lubuskim asystencie przeczytasz wiecej w artykule Gazety Wyborczej: Stop! Homoseksualisci nie moga byc dyskryminowani!