O nas

Witaj!
Właśnie trafiłeś/aś na stronę byłej zielonogórskiej grupy lokalnej Kampanii Przeciw Homofobii, obecnie Stowarzyszenia Tęczowa Góra.
Jesteśmy po to, by przeciwdziałać dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób trans (LGBT).
Zajmujemy się kształtowaniem postaw tolerancji i przełamywaniem uprzedzeń i stereotypów wobec osób bi- i homoseksualnych w skali lokalnej i ogólnopolskiej. Pod skrzydła naszych działań wzięliśmy również proces świadomego kształtowania pozytywnej tożsamości osób bi- homoseksualnych. Wszelkie formy edukacji seksualnej, działalności naukowo-badawczej, integracji społecznej, a także działania na rzecz kobiet i przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na płeć także włączone są w naszą działalność. Ponadto: organizacja lokalnych imprez, akcje, happeningi i wiele, wiele innych...
Jeżeli chcesz, dołącz do nas! :)

Nasz e-mail:
zielonagora@kph.org.pl

od 26.10.09. odwiedziło nas:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Razem Bezpieczniej!

Jeżeli byłeś/aś ofiarą przestępstwa na tle swojej orientacji psychoseksualnej, czujesz się szykanowany/a przez kogokolwiek i gdziekolwiek, nie wiesz co z tym zrobić, zgłoś się do lubuskiej asystentki ds. przestępstw z nienawiści wysyłając e-mail lub wypełniając anonimową ankietę na stronie: bezpieczniej.kph.org.pl

Współpracujemy z Pełnomocniczką Marszałka Województwa Lubuskiego Ds. Równego Traktowania oraz Pełnomocnikiem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. ds. Ochrony Praw Człowieka.

czwartek, 17 września 2009

PostHeaderIcon Podpisz petycję: WSZYSCY NA TAK!



Związki partnerskie dla par jednopłciowych

Polska jako jedno z niewielu państw członkowskich Unii Europejskiej nie posiada regulacji prawnych dotyczących związków jednopłciowych. My, niżej podpisani, zwracamy się z apelem o rychłe podjęcie działań legislacyjnych, które zbliżą nas do standardów powszechnie przyjętych w Unii.

Prawo do informacji o stanie zdrowia partnerki lub partnera, do odwiedzin na oddziale intensywnej terapii, do reprezentowania w urzędach, do wolnej od podatków darowizny bądź też kwestie związane z dziedziczeniem wspólnie wypracowanego majątku to sprawy życia codziennego, które od par jednopłciowych wymagają zabezpieczania się skomplikowanymi i często nieskutecznymi umowami cywilno-prawnymi. Lista przeszkód jest długa, a ich pokonanie czasochłonne, kosztowne, a niekiedy wręcz niemożliwe. W sytuacjach krytycznych pary jednopłciowe bywają postrzegane przez prawo jako osoby obce dla siebie.

Rozwiązaniem tych problemów byłaby ustawa, która jednoznacznie uwzględniałaby prawa ludzi pragnących zawrzeć związek z osobą tej samej płci.

Nie sugerujemy konkretnych rozwiązań. Domagamy się jednak, aby nasze problemy potraktowano z należytą powagą. Zwracamy się do różnych ugrupowań politycznych z apelem o rozpoczęcie rozmów z przedstawicielami społeczności gejowsko-lesbijskiej i ekspertami z dziedziny prawa oraz kontynuowanie debaty publicznej. Efektem tych działań powinna być ustawa, której postanowienia odzwierciedlałyby zapisy konstytucji o równości wobec prawa i zakazie dyskryminacji.