O nas

Witaj!
Właśnie trafiłeś/aś na stronę byłej zielonogórskiej grupy lokalnej Kampanii Przeciw Homofobii, obecnie Stowarzyszenia Tęczowa Góra.
Jesteśmy po to, by przeciwdziałać dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób trans (LGBT).
Zajmujemy się kształtowaniem postaw tolerancji i przełamywaniem uprzedzeń i stereotypów wobec osób bi- i homoseksualnych w skali lokalnej i ogólnopolskiej. Pod skrzydła naszych działań wzięliśmy również proces świadomego kształtowania pozytywnej tożsamości osób bi- homoseksualnych. Wszelkie formy edukacji seksualnej, działalności naukowo-badawczej, integracji społecznej, a także działania na rzecz kobiet i przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na płeć także włączone są w naszą działalność. Ponadto: organizacja lokalnych imprez, akcje, happeningi i wiele, wiele innych...
Jeżeli chcesz, dołącz do nas! :)

Nasz e-mail:
zielonagora@kph.org.pl

od 26.10.09. odwiedziło nas:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Razem Bezpieczniej!

Jeżeli byłeś/aś ofiarą przestępstwa na tle swojej orientacji psychoseksualnej, czujesz się szykanowany/a przez kogokolwiek i gdziekolwiek, nie wiesz co z tym zrobić, zgłoś się do lubuskiej asystentki ds. przestępstw z nienawiści wysyłając e-mail lub wypełniając anonimową ankietę na stronie: bezpieczniej.kph.org.pl

Współpracujemy z Pełnomocniczką Marszałka Województwa Lubuskiego Ds. Równego Traktowania oraz Pełnomocnikiem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. ds. Ochrony Praw Człowieka.

sobota, 8 sierpnia 2009

PostHeaderIcon Sprawozdanie ze spotkania Grupy Inicjatywnej KPH z dn. 7.08.2009 r.

Dn. 7.08.2009 w godz. od 16:00 do 19:00 w sali Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych w Zielonej Górze na ul. Zacisze 17 odbyło się spotkanie składające się w dwóch części: otwartej i zamkniętej.

Część otwarta została przeprowadzona z myślą o osobach, które chcą poznać zasady funkcjonowania organizacji i poznać wszelkie administracyjne prawidła, dzięki którym III sektor może istnieć i rozwijać się. Poniżej krótkie sprawozdanie z tego spotkania:

CZĘŚĆ OTWARTA (16:00-18:00)
1. 15-minutowe spotkanie z pracowniczką ZLOPu,która przybliżyła zasady działań Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych (do zadań m.in należą: integracja organizacji pozarządowych i działalność na rzecz zwiększenia ich skuteczności funkcjonowania dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z ich statutową działalnością. Dążenie do podnoszenia rangi lubuskich organizacji pozarządowych w polityce społecznej, ekonomicznej i kulturalnej państwa). Ustalono zasady współpracy i wzajemnej pomocy. (Więcej informacji na stronie: http://www.zlop.org.pl/index.php).

2. [Dobrochna] Wyjaśnienie pojęcia III sektora. Czym się cechuje? Co to jest stowarzyszenie? Po co je ustanawiać? Kto może je założyć? Charakterystyka członków i założycieli. Niezbędne informacje o
podstawowej komórce organizacyjnej.

3. [Dobrochna] Omówienie zasad działalności pożytku publicznego i wolontariatu. Co to jest status organizacji, uprawnienia i obowiązki stowarzyszenia. Praca w organizacji.

4. [Kasia] Zarządzanie organizacją. Wyjaśnienie terminu Terenowe jednostki organizacyjne. Z czego składa się organizacja? Fundusze. Jak je pozyskać? Co jest potrzebne do ich pozyskania? Stosowanie uproszczonych regrachunkowości. Analiza statutu Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii (cele i metody działania Stowarzyszenia, Członkowie Stowarzyszenia i ich prawa oraz obowiązki, Organizacyjne funkcje Władze Stowarzyszenia, Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Sądu Dyscyplinarnego i Rady Konsultacyjnej; Szczegółowe omówienie zasad funkcjonowania Terenowych Jednostek Organizacyjnych Stowarzyszenia - ich władze, kompetencje, tryb działania; Finanse Stowarzyszenia)

5. [Marta] Public Relations i kontakty z mediami (co to jest PR? Co zaliczamy do dziań tego typu? Wprowadzenie i komunikacja strategii
PR - krótko o tech
nikach)

6. [Alicja] Lobbing i rzecznictwo w organizacji (czym jest rzecznictwo NGO?). Lobby homoseksualne. Budowanie planów strategicznych (akcje lokalne).

Część otwarta opierała się ponadto na przedstawieniu zgromadzonych przez Dobrochnę materiałów z poprzedniej działalności w KPH Łódź (gazety o tematyce Queer, Gender, Femme, przykłady pism dotyczących wybranych akcji lokalnych do przedstawicieli władz miasta, relacje z manif i imprez tematycznych, omówienie działania organizacji na określonym przykładzie). Całość zamknęła dyskusja i wymiana zdań oraz poglądów dotyczących działania organizacji III sektora.

CZĘŚĆ ZAMKNIĘTA 18:00 - 18:50
1. Podpisanie Deklaracji Członkowskich przez osoby chcące udzielać się wyłącznie w Grupie Inicjatywnej KPH
2. Krótka charakterystyka
obecnej sytuacji i działań Grupy Inicjatywnej KPH w Zielonej Górze.
3. Przedstawienie manualu nadesłanego prz
ez koordynatorkę ds.
wolontariatu - Martę :) (pozdrawiamy). Omówienie.
4. Wybór Koordynatorki Grupy Inicjatywnej [Dobrochna], Zastępczyni [Kasia], Sekretarki[Marta] i Skarbniczki[Magda] :)
5. Przekazanie informacji nt. bezpłatnych szkoleń dla osób zajmujących
się finansami w organizacjach pozarządowych a także osób, które
udzielają się w takich organizacjach
6. Ustalenieplanu działań dla przyszłych akcji lokalnych (propozycje
+ dyskusja)
7. Ustalenie comiesięcznych składek
8. Organizacja spotkania z Zarządem dn. 15.08.2009 r.
9. Zamknięcie spotkania.

Osoby, które nie mogły zjawić się na spotkaniu, a chcą brać czynny udział w Grupie Inicjatywnej KPH w Zielonej Górze, proszone są o kontakt pod podane niżej namiary :)

Wszelkie pomysły/propozyje/pytania prosimy kierować pod adres e-mail:
kph...@wp.pl lub też na nr GG: 5537835

Informacje o spotkaniu z Zarządem dostępne są na stronach:
* www.kph.org.pl,
* Grupie Dyskusyjnej: http://groups.google.com/group/kph-zielona-gora?hl=pl
* na naszym oficjalnym blogu:
[tu jesteś],
* na froum IS: http://www.innastrona.pl/gruppen/gruppe.phtml?id=499
* i przewodniku IS: http://www.innastrona.pl/lokal/impreza.phtml?id=9122
Oraz innych portalach gej/les :)

Zapraszamy Wszystkich chętnych do udziału w najbliższych spotkaniach!